School News

VRL lede verkies

Die Verteenwoordigende Raad van Leerders (VRL) vir 2018 is verkies baie geluk aan die volgende leerders. Congratulations to the following learners who has been elected on the Representative Council of Learners (RCL).


Graad 8
Janco Labuscagne ; Charlize Myburgh
Buhle Moyake ; Milani Mdwaba
Joshua Britz ; Benathi Beje
Henco Vorster ; Anica Pretorius


Graad 9
Tristan Kumm ; Karli van der Walt
Onke Mpelwane ; Zizo Ntinkama
Siphelele Sophitshi ; Lathitha Ncipha
Hanco Fourie ; Anke Smit

Graad 10
Mkhita Ncipha ; Glendi Vorster
Reece Adolph ; Bianca Nel
Francois Vorster ; Anzaan van der Walt

Graad 11
Tsholo Nkopane ; Angelique Leeuskieter
Thandolwethu Mohajane ; Zintle Stuurman
Eben Lategan; Jeslin Williams

Graad 12
Pieter du Toit ; Jenice Sauer
Aphiwe Nyezi ; Jasmine Du Plessis
Ndzolo Han

GRAAD 12 UITSLAE NOVEMBER 2017

DUX – LEERDER DOEN DIT WEER!
 
ANHS se 100 Matriekleerders behaal ‘n pragtige 97% slaagsyfer, en Chrisna Wagenaar vaar die beste met ‘n 84,5% gemiddeld , 6 A’s en 1 B.

69 leerders het matrikulasie-vrystelling m.a.w. 70% van die leerders.

8 leerders het A-gemiddeldes (80%+):

(1)Chrisna Wagenaar (84,5%)
(2)Stephané Greyling (84,3%)
(3) Michanda Rheeder (83,8%)
(4) Anneze Odendaal (82,8%)
(5) Nerine Cloete (82,7%)
(6) Michelle Buys (82,2%)
(7) Jané Koekemoer (81,3%)
(8) Lesedi Khosi (80,2%)
(9) Nika de Bruyn (79,3%) kort 4 punte!!

13 leerders het B-gemiddeldes (70%+)
33 leerders het C-gemiddeldes (60%+)

Die leerders behaal 90 A / 7  vaksimbole
Hierdie A-simbole word in die volgende vakke behaal.
25 L.O.; 7 Eng EAT; 3 Afr HT; 2 Afr EAT; 3 Wisk; 2 Wisk Gel; 5 Rek; 5 Gasvryheid;
2 Bedryfs; 13 Lewenswet; 8 Gesk; 4 Fis Wet; 2 IG; 1 Drama; 7 Toerisme; 1 CAT

Michanda Rheeder behaal 7 A’s – Afr HT, Wisk Gel, L.O, Drama, Gesk, Lew Wet, Toerisme - en 1 B vir Eng HT.

Chrisna Wagenaar behaal 6 A’s – Afr HT, Eng EAT, L.O., Rek, Gasvryheid, Lew Wet - en B’s vir Wisk en Fis Wet.
Nerine Cloete behaal 6 A’s – Afr HT, Eng EAT, L.O., Rek, Bedryfs, Gasvryheid - en ‘n B vir Wisk.
Stephané Greyling behaal 6 A’s – Eng EAT, Wisk Gel, L.O., Gesk, Gasvryheid en Lew Wet - en ‘n B vir Afr HT

Michelle Buys behaal 5 A’s – Eng EAT, L.O., Bedryfs, CAT, Lew Wet - en 2 B’s vir Wisk en Afr HT
Anneze Odendaal behaal 5A’s – Eng EAT, L.O., Gasvryheid, Lew Wet, Fis Wet - en 2 B’s vir Afr HT en Wisk
Lesedi Khosi obtains 4 A symbols – Maths, Accounting, Life Sciences & Physical Sciences; B symbols for Afr FAL & L.O; C symbol for Eng HL
Keelan Vorster behaal 4 A’s – Wisk, L.O., Lew Wet, Fis Wet; B’s vir Eng EAT en Rek; C vir Afr HT
Jané Koekemoer behaal 4 A’s – L.O., Rek, Lew Wet, Fis Wet en 3 B’s – Afr HT, Eng EAT en Wisk
Nika de Bruyn behaal 4 A’s – Eng EAT, L.O., Rek en Lew Wet en 3 B’s – Afr HT, Wisk en Fis Wet.
Carli Schlebusch behaal 4 A’s – Eng EAT, L.O., Lew Wet en Toerisme en 2 B’s vir Afr HT en Aard

Jaco Myburgh behaal 3 A’s – Wisk, L.O., en Ing Grafika
Lindrie du Randt behaal 3 A’s – L.O., Lew Wet en Toerisme
Asemahle Khetha obtains 3 A symbols – Afr FAL, L.O., & Life Sciences
Lara Orrock behaal 3 A’s – L.O., Gasvryheid en Lew Wet
 
Baie geluk aan al die leerders!

Alieland verkies hul leiers vir 2018

Seuns

Senior Leerlingraad Seuns 2018, Yanga Beje, Solomom Opuku Boaten, Renier Swanepoel,
JC Schoeman (onderhoofseun), Motheo Selebedi, Rohan Kruger en Danie Naude (Hoofseun)

Dogters

Senior Leerlingraad 2018 meisies, Yolisa Phapiso, Kay-Sue Crook (onderhoofmeisie), Thabisa Nxawe,
Tammy Kumm (Hoofmeisie), Joane Odendaal, Inge Fourie, Haumene Geldenhuis

Koshuis

Koshuisleerlingraad, Brendan, Rohan, Danie, JC (Hoofseun)Haumene (Hoofdogter), Kay-Sue, Arnomi, Bianca

JNR Leerling

Junior Leerlingraad vir eerste termyn, Angelique, Megan, Sindiswa, Esethu, Eben, Rohan